بلاگ مجموعه مطالب

لوله آب یزد را شکستند


انتقال آب به یزد را شکستند

نماینده کشاورزان شهر اژیه گفت: شکستن لوله خط انتقال آب به یزد مطمئنا کار صحیحی نیست، اما قرار بود که تونل سوم افتتاح شود و سپس بحث انتقال آب به یزد را مطرح کنند، اما اکنون 17 سال است آب به یزد می‌رود و تونل سوم هنوز افتتاح نشده است.

حمیدرضا محسن‌پور در گفت‌و گو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه با شکستن لوله آب مخالف هستیم، اظهار کرد: دیشب کشاورزان یکی از دریچه‌های حوضچه‌ پشت پاسگاه اژیه را که به یزد آبرسانی می‌کند، شکستند و تا ساعاتی نیز آب فوران می‌کرد و امروز آب لوله یزد را قطع .کردند
نماینده کشاورزان شهر اژیه تصریح کرد: مسئولان 400 میلیون متر مکعب آب در بهار تا بهار 95 ذخیره کرده بودند تا در پاییز، کشاورزان شرق اصفهان از آن استفاده و کشت پاییزه را شروع کنند، اما با بی مدیریتی مسئولان، این آب که در سد زاینده رود ذخیره شده بود، نابود شد و سپس به کشاورزان اعلام کردند که آب نیست و کشت پاییزه نکنید.

وی افزود: قرار نبود کشاورزان کشت پاییزه نداشته باشند، بلکه قرار بود از 400 میلیون متر مکعب آب پشت سد، 200 میلیون متر مکعب آن برای کشاورزی باشد و مابقی به شرب و صنعت اختصاص یابد.  محسن پور با اشاره به جلسه‌ای که دو شب پیش به دعوت فرماندار با نمایندگان کشاورزان برگزار شد، خاطر نشان کرد: مردم شرق گرفتار هستند و اگر کشاورزی نکنند درآمدی ندارند، 350 هزار نفر در شرق اصفهان کشاورز هستند.

وی افزود: شکستن لوله خط انتقال آب به یزد مطمئنا کار صحیحی نیست، اما قرار بود که تونل سوم افتتاح شود و سپس بحث انتقال آب به یزد را مطرح کنند، 17ا سال است آب به یزد رفته اما تونل سوم هنوز افتتاح نشده است.

وی اضافه کرد: حتی خود شهر اصفهان آب صاف کوهرنگ را ندارد و آب آن مخلوط با چاه‌ها است و آب کوهرنگ برای یزد می‌رود. اگر آبی که به یزد می‌رود برای شرب بود مشکلی نبود، اما آب برای صنعت، گلخانه و کشاورزی می‌رود.

#آب
#جنگ_آب
#شهرکرد
#یزد
#اصفهان
WWW.HAFSHEJAN.COM

مجموع رتبه (1)

4.5 از 5 ستاره

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

Share:
امتیاز این آیتم :
0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • مهمان - Darya

    ;)متشکر از سایت خوبتون، با آرزوی موفقیت

    دارای رتبه 4.5 از 5 ستاره
  • در پاسخ به: مهمان - Darya

    متشکر

ارسال خبرنامه

اطلاعات تماس

سایت هفشجان 

ایران 
شهرهفشجان 

ت0910-3878783

ف 090-3333-6910

logo-samandehi