بلاگ مجموعه مطالب

کمبود مسکن در استان

مدیر مسکن و ساختمان  اداره کل راه و شهرسازی استان چهارمحال و بختیاری از کمبود 233 هزار مسکن در استان خبر داد.

محسن حیدری در گفت ‌و گو با خبرنگار ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – اظهار کرد: از سال 91 تا کنون نرخ مالکیت در استان کاهش و به تبع آن اجاره‌نشینی و قیمت اجاره بالا رفته است که این عامل موجب آسیب رسیدن به قشرهای کم‌درآمد است.

وی با اشاره به کمبود 233 هزار مسکن در استان، تصریح کرد: از این تعداد 18 هزار و 900 مسکن شهری است که پیش‌بینی می‌شود این کمبود در برنامه ششم توسعه تأمین شود.

حیدری افزود: در سال‌های اخیر توان‌پذیری افراد به منظور تأمین مسکن در حد معمول، 10 سال است که پیش‌بینی می‌شود پس از اجرای برنامه ششم توسعه توان‌پذیری به شش سال کاهش یابد و افراد پس از شش سال پس‌انداز صاحب مسکن شوند.

مدیر مسکن و ساختمان  اداره کل راه و شهرسازی استان از سیر نزولی صدور پروانه‌های ساختمانی طی سال‌های 93 تا 95 خبر داد و گفت: به علت نرخ و سود بالای تسهیلات مسکن و کمبود منابع، خرید مسکن از توان مردم در سال‌های اخیر خارج شده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: از سال 88 تا 89 نیز به دلیل ساخت مسکن‌های مهر، صدور پروانه‌های ساختمانی در استان روند صعودی داشت.

حیدری با اشاره به وجود سکونت‌گاه‌های غیررسمی در استان، تصریح کرد: در استان تنها 56 واحد ساختمانی در زمینی به مساحت 14 هکتار در شهر هفشجان به صورت غیر رسمی هستند.

مدیر مسکن و ساختمان  اداره کل راه و شهرسازی استان از وجود 16 هزار و 100 واحد بافت فرسوده در استان خبر داد و گفت: هیچ مورد حاشیه‌نشینی در استان وجود ندارد و با حمایت‌های بانکی، بافت‌های فرسوده نیز بازسازی می‌شوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت زمین و کاربری مسکونی و کوهستانی بودن استان، قیمت زمین مسکونی در استان بالا ولی از نظر ساخت ‌و ساز به دلیل استفاده از مصالح با قیمت مناسب، قیمت مسکن نسبت به استان‌های هم‌جوار جایگاه مطلوبی دارد. 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

Share:
امتیاز این آیتم :
0
  • هیچ نظری یافت نشد

ارسال خبرنامه

اطلاعات تماس

سایت هفشجان 

ایران 
شهرهفشجان 

ت0910-3878783

ف 090-3333-6910

logo-samandehi