بلاگ مجموعه مطالب

سرمایه در گردش، مهمترین مشکل سازه های فلزی هفشجان است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد

سرمایه در گردش مهم‌ترین مشکل واحد تولید اسکلت فلزی هفشجان

خبرگزاری فارس: سرمایه در گردش مهم‌ترین مشکل واحد تولید اسکلت فلزی هفشجان

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سرمایه در گردش مهم‌ترین مشکل واحد صنعتی تولید اسکلت فلزی شهر هفشجان است.

 

 

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، علی یزدانی بعد از ظهر امروز در بازدید از واحد صنعتی تولید اسکلت فلزی در هفشجان اظهار کرد: سرمایه در گردش تنها مشکل واحد صنعتی تولید سازه‌های فلزی هفشجان محسوب می‌شود که تاکنون اقداماتی در راستای مرتفع کردن این مشکل در سازمان انجام شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: با وجود همگرایی خوبی که در استان وجود دارد مشکلات فرا روی کارآفرینان قابل حل خواهد بود و ما به سهم خود در قالب تسهیل شرایط سرمایه‌گذاری و تامین سرمایه در گردش از طریق ثبت‌نام کارآفرینان دارای بازار کار در سامانه بهین‌یاب یا مراجعه مستقیم به بانک، در سازمان به نفع بانک‌ها ضمانت‌نامه می‌دهیم.

وی با اشاره به مزایای طرح تولید سازه‌های فلزی در هفشجان بیان داشت: این واحد در سال جاری به همت جوانان با سرمایه‌گذاری اولیه 4 میلیارد تومان راه‌اندازی شده و تلاش می‌شود مشکل سرمایه در گردش و مواد اولیه آن نیز با ضمانت‌نامه به بانک‌ها برطرف شود.

یزدانی یادآور شد: به همت دولت تدبیر و امید ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در کشور ایجاد و فعالیت‌های زیادی در قالب آن انجام شد.

این مسؤول توضیح داد: بیش از 10 هزار و 534 فقره قرارداد در سیستم بانکی کشور ثبت شده که از این تعداد تاکنون برای 10 هزار و 302 قرارداد به بنگاه‌ها پرداخت صورت گرفته است.

وی گفت: مبلغ مورد نیاز برای عقد قراردادها بیش از 7 هزار و 830 میلیارد تومان بوده که 7 هزار و 340 میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در طول سه سال گذشته کارهای بزرگی انجام شده و مهم‌ترین موضوع آموزش است که آمادگی لازم برای ارائه آموزش رایگان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه استان چهارمحال و بختیاری زیرساخت‌های مورد نیاز در حوزه صنعت و سرمایه‌گذاری را دارد، عنوان کرد: این استان دارای ظرفیت‌های بسیار مطلوبی در زمینه گردشگری است.

این مسؤول با اشاره به اهمیت صادرات خاطرنشان کرد: در حال حاضر 954 بنگاه در حوزه صادرات فعال است که 1.4 میلیارد دلار صادرات داشته‌اند.

یزدانی اضافه کرد: کارگاه تولید سازه‌های فلزی هفشجان از نظر ظرفیت‌، مهارت و نیروی انسانی موفق بوده و سیاست‌های دولت برای حمایت از سرمایه‌گذاران تامین منابع است.

وی با اشاره به مشکلات شهرک‌های صنعتی افزود: با بررسی‌های صورت گرفته در شهرک‌های صنعتی مشخص شده که 70 درصد از واحدهای صنعتی کشور دارای مشکل نقدینگی هستند.

 مدیرعامل سازمان صنایع کوچک در شهرک‌های صنعتی ایران گفت: انعقاد تفاهمنامه با  تالار بورس می‌تواند یکی از اقدامات اثرگذار در حوزه تولید و صنعت باشد تا کارفرمایان از طریق این بورس محصولات خود را وارد بازار کنند.

وی تصریح کرد: در کشور پنج صندوق حمایتی وجود دارد که در حوزه صنایع کوچک نیز این صندوق‌‌‌‌‌ فعال بوده و به هر صنعتی تا مبلغ 3 میلیون تومان ضمانت‌نامه برای خرید مواد اولیه و سرمایه در گردش کمک کنند.

یزدانی تشریح کرد: در طول سه سال اخیر در کشور 2 هزار و 885 بنگاه با بیش از 37 هزار نفر اشتغالزایی به عرصه تولید برگشت.

وی یادآور شد: بیش از 90 هزار طرح صنعتی در کشور وجود دارد و بالغ بر 88 هزار بنگاه تولیدی دارای پروانه در کشور فعال است که از این تعداد بیش از 80 هزار در قالب بنگاه کوچک است.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

Share:
امتیاز این آیتم :
0

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • مهمان - civil engineer

    سلام. نیروی عمرانی نیاز دارین؟؟
    اگه امکانش هست میخواستم باهاتون همکاری کنم

ارسال خبرنامه

اطلاعات تماس

سایت هفشجان 

ایران 
شهرهفشجان 

ت0910-3878783

ف 090-3333-6910

logo-samandehi