بلاگ مجموعه مطالب

ایجاد 486 هکتار فضای سبز در شهر هفشجان

 


شهردار هفشجان از تحقق همدلی بین مردم و مسؤولان در این شهر خبر داد و گفت: تاکنون 486 هکتار فضای سبز با کمک مردم در این شهر ایجاد شده است.
خبرگزاری فارس: ایجاد 486 هکتار فضای سبز در شهر هفشجان

 

 

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، فرهاد باقری امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه تاکنون در هفشجان با کمک مردم و خیران 486 هکتار فضای سبز ایجاد شده است، اظهار کرد: سرانه فضای سبز در هفشجان 11.2 متر به ازاء هر یک نفر است که تاکنون 14 پارک محله‌ای جهت ایجاد شادی و نشاط در بین خانواده‌ها و امنیت فرزندانشان در این شهر ساخته شده است.

اجرای 150 پروژه در دولت یازدهم در شهر هفشجان

وی بیان اینکه در دولت یازدهم  150 پروژه در شهر هفشجان اجرا شده است، تصریح کرد: برای ساخت و بهره‌برداری از این تعداد پروژه 150 میلیارد ریال از اعتبارات شهرداری هزینه شده و میزان اعتبار و بودجه شهرداری در سال جاری 42 میلیارد ریال بوده است.

شهردار هفشجان با بیان اینکه تاکنون برای اجرای طرح‌ها و مجهز کردن مکان‌های تفریحی و زیارتی، مردم و خیران جوان این شهر با شهرداری همکاری داشته‌اند، خاطرنشان کرد: می‌توان در شهر هفشجان نمود تحقق یافته همکاری و همدلی مردم و مسؤولان را به صورت روشن مشاهده کرد.

هزینه یک میلیارد تومان جهت ایجاد امکانات رفاهی در تفرجگاه چشمه‌زنه

وی با اشاره به اینکه چشمه‌زنه و کوه جهانبین یکی از بی‌نظیرترین تفرجگاه‌های این شهر در چهارمحال و بختیاری است، گفت: 24 هکتار از مساحت این مکان تفریحی به شهرداری واگذار شده و ساخت آن تاکنون بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که پیش‎بینی می‌شود با استقبال بی‌نظیر مردم از این مکان، درآمدزایی مطلوبی داشته باشد.

باقری ادامه داد: تاکنون حدود یک میلیارد تومان صرف شانه و جاده‌سازی، پیاده‌رو سازی و ایجاد پارکینگ و آلاچیق در تفرجگاه چشمه‌زنه شده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون 20 هزار متر پیاده‌رو سازی در هفشجان اجرا شده است، گفت: با توجه به معضل کم آبی و صرفه‌جویی در مصرف آب یکی از رویکرد‌های جدید این شهرداری کاشت گیاهان دارویی از جمله اسطوخودوس و رزماری به جای چمن در بلوارهای این شهر است.

شهردار هفشجان با اشاره به مکان تفریحی ـ زیارتی شاه‌منظر هفشجان گفت: جهت آسفالت و جاده‌سازی مسیر هفت کیلومتری شاه‌منظر 220 تن قیر رایگان تخصیص یافت که جمعا 500 میلیون تومان صرف بازسازی و جاده‌سازی این مکان شده است.

وی همچنین به کمک‌های فراوان مردم و خیران در ساخت سرویس بهداشتی، آلاچیق‌ها و دیگر امکانات رفاهی  شاه‌منظر اشاره و بیان کرد: 40 میلیون تومان اعتبار مورد نیاز خطوط انتقال برق تفرجگاه شاه‌منظر از محل کمک خیران این شهر تأمین می‌شود و آب مورد نیاز نیز از چاه موجود در این مکان تامین خواهد شد.

ایجاد شهرک سازه‌های فلزی ایران در هفشجان

باقری با توجه به توانایی بیش از 5 هزار جوشکار موجود در این شهر تصریح کرد: یکی از برنامه‌های آینده هفشجان ایجاد شهرک سازه‌‌های فولادی ایران با برند هفشجان است که سازه‌های مورد نیاز صنعت و ساختمان را خواهد ساخت.

وی با بیان اینکه هفشجان به عنوان پایتخت جوش جهان در یونسکو ثبت شده است، گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته با اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان، پیشنهاد شده تا پژوهشکده جوش در آموزشکده فنی و حرفه ای این شهر راه‌اندازی و گواهینامه جوش هفشجان به دانش‌آموختگان اعطاء شود.

شهردار هفشجان با اشاره به قابلیت‌های این شهر در زمینه‌های صنایع دستی، گردشگری، باغبانی و کشاورزی گفت: در هر کدام از این زمینه‌ها برنامه‎ریزی‌های خوبی شده است که امیدواریم با تحقق برنامه‌ها، اشتغال بیش از پیش جوانان را ایجاد کنیم.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

Location

Share:
امتیاز این آیتم :
0
  • هیچ نظری یافت نشد

ارسال خبرنامه

اطلاعات تماس

سایت هفشجان 

ایران 
شهرهفشجان 

ت0910-3878783

ف 090-3333-6910

logo-samandehi