| قالب جوملا | کولر صنعتی | گرماتاب | اسکوتر برقی | وی پی ان | دوربین مداربسته | دبل استار

بلاگ مجموعه مطالب

حرکت الاکلنگی قیمتها ،باعث سر درگمی تولیدکنندگان!

حرکت الاکلنگی قیمت‌ها، عامل سردرگمی تولیدکننده‌ها!
مدیرعامل شرکت مس هفشجان:

حرکت الاکلنگی قیمت‌ها، عامل سردرگمی تولیدکننده‌ها!

مدیرعامل شرکت مس هفشجان گفت: نوسانات قیمتی مس تولیدکنندگان ر را دچار آشفتگی کرده است زیرا هیچ‌کس نمی‌داند این نوسانات آینده به کجا ختم می‌شود و بر چه اساسی می‌توان برای فعالیت تولیدی برنامه‌ریزی داشت.

محمدعلی مرادپور در گفت‌وگو با پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: در شرایط فعلی که قیمت‌ها به صورت افسارگسیخته در حال اوج‌گیری است، تولیدکنندگان نسبت به گذشته، به حجم نقدینگی بیشتری نیاز دارند و از طرفی نیاز بازار به طور محسوسی کاهش داشته است. با افزایش قیمت‌ها، تمام برنامه و پروژه‌های صنعتی به حالت نیمه‌تعطیل درآمدند و برای ادامه کار به بودجه نیاز دارند. تمام ارکان صنعت مانند زنجیره به هم متصل هستند و اخلال در یک حلقه موجب گسستن کل زنجیره می‌شود و این یکی از دلایل کاهش میزان تقاضا در بازار است.

وی افزود: قیمت داخلی محصولات مسی و برنجی تحت تاثیر دو فاکتور نرخ ارز و قیمت جهانی مس است که در حال حاضر قیمت جهانی مس در کانال 6 هزار دلار قرار دارد و بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته در دنیا، احتمال رشد تا کانال هفت هزار دلار نیز تا پایان سال میلادی وجود دارد. علاوه‌براین تحریم و تورم اقتصاد ایران را متشنج کرده و هر روز شاهد رشد بی‌رویه نرخ ارز هستیم و در نهایت قیمت داخلی مس به حدی می‌رسد که تولیدکننده و مصرف‌کننده قدرت هیچ تصمیم‌گیری را نداشته باشند. با پیشرفت چنین وضعیتی، قطعا تعداد زیادی واحد صنعتی تعطیل می‌شوند.

مدیرعامل شرکت مس هفشجان تصریح کرد: رشد قیمت‌ها تاثیر مستقیم بر رقابت‌های بورس کالا دارد؛ به طوری که ادامه این روند موجب ایجاد تقاضای کاذب می‌شود و تولیدکننده در تلاش است که مواد اولیه مورد نیاز خود را خریداری کند و شروع رقابت در تالار صنعتی نیز از سوی دیگر افزایش قیمت‌ها را در پی خواهد داشت.

وی ابراز کرد: میزان تقاضاها به نسبت قبل کاهش داشته اما ما با ظرفیت سابق مفتول تولید می‌کنیم و قابل ذکر است که درخصوص تامین مواد اولیه مشکل حادی نداریم و با افزایش قیمت‌ها در تلاش هستیم نقدینگی را افزایش دهیم تا در روند فعالیت خللی ایجاد نشود. لازم به ذکر است که عمده مشتریان مفتول هفشجان واحدهای تولیدی سیم لاکی و سیم و کابل هستند.

مرادپور در رابطه با برنامه کاری آینده مجموعه مس هفشجان توضیح داد: در وضعیت کنونی به صورت کج‌دار و مریز پیش می‌رویم و عملا حتی برای یک روز نیز نمی‌توانیم برنامه کوتاه‌مدت چند ساعته تعریف کنیم زیرا هر لحظه بازار در حال نوسان قرار دارد و با رشد و سقوط قیمت‌ها، تمام برنامه‌ها را به هم می‌ریزد. با اینکه آهسته و پیوسته و با احتیاط گام برمی‌داریم، هر لحظه با ریسک جدیدی مواجه می‌شویم و منتظر اتفاقات غیرمترقبه هستیم. یکی از دلایل عمده جهش قیمت در چند ماه اخیر، خروج بازار جهانی از رکود اقتصادی و آغاز خرید کشور چین به عنوان بزرگ‌ترین خریدار مس در دنیا است و تمام عوامل نام‌برده مانند تکه‌های پازل در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و وضعیت نابسامان امروزی را به وجود آورده‌اند

ارسال خبرنامه

اطلاعات تماس

سایت هفشجان 

ایران 
شهرهفشجان 

ت0910-3878783

ف 090-3333-6910

logo-samandehi